Pzt-Cuma: 08:15 - 18:30

Sultan Orhan, 1176/2. Sk. No:3, 41400 Gebze/Kocaeli

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Trafo İzolasyo Kağıdı

 

  • Kraft Kağıt
  • Kendinizi sınırlamalardan kurtarın.

  • DuPont™ Nomex ® 910, diğer Nomex ® marka kağıtlarla aynı yüksek sıcaklıktaki aramid polimerden yapılan yüksek kaliteli, elektrik sınıfı selüloz hamuru ve ağ benzeri bağlayıcıların bir karışımından oluşturulan, termal olarak tasarlanmış yeni nesil bir elektrik yalıtımıdır . Kraft kağıdı ve TUK (termal olarak yükseltilmiş kraft) ile karşılaştırıldığında Nomex ® 910, sıvıya daldırılmış transformatörlerde geliştirilmiş uzun ömür, güvenilirlik ve termal direnç gösterir. Nomex ® 910 hem selüloz hem de aramid bileşenleri içerdiğinden, geleneksel kağıtlar ve Nomex ® Tip 410’un ortasında özellikler sergiler.
  • Şimdiye kadar, elektrik dağıtım transformatörleri için malzeme seçimi sınırlıydı. Nomex ® 910, selülozun maliyet uygunluğunu ve Nomex ® marka kağıtların gelişmiş sıcaklık direncini ve uzun ömürlülüğünü birleştirerek hoş bir yeni fiyat ve performans temeli sunar. Şu anda 0.13, 0.18 ve 0.25 mm (5, 7 ve 10 mil) ve çeşitli formlarda (rulo ve tabaka) olmak üzere üç kalınlıkta mevcut olan Nomex ® 910, endüstriye geleneksel kağıtlara çok ihtiyaç duyulan bir alternatif getiriyor. Dağıtım için sıvıya daldırılmış transformatörlerde ara katman yalıtımı olarak geliştirilen Nomex ®910, rüzgar ve güneş gibi zorlu ve yüksek sıcaklıklı uygulamalarda özellikle faydalıdır ve aşırı yükleme, harmonik yük ısıtması ve voltaj değişimi koşullarında ömrü uzatır.
  • TUK ile karşılaştırıldığında, Nomex ® 910 oksidasyon ve asit hidrolizi gibi uzun vadeli termal bozulmaya karşı daha az hassastır ve TUK’un birçok termal sınırlamasının da üstesinden gelir. Nomex® 910, sıcaklık sınırlarını artırarak, farklı termal yeteneklere sahip birden fazla sistemin tasarımına kapı açar.
  • Testlerde Nomex ® 910 izolasyonu madeni yağ sistemlerinde TUK’a göre en az 10°C daha iyi olduğunu göstermiştir. Dahası, Nomex ®910, transformatör boyutunu artırmaya gerek kalmadan %10 aşırı yükleme kapasitesi sunar. Acil yükleme durumlarında artan güvenilirlik, kullanım ömrü maliyetinde azalma ve ağda daha uzun ömür imkanı sağlar. En zorlu güç uygulamalarınız için, işi halletmek için Nomex ® 910’a güvenin.