Kraft Kağıt

Kendinizi sınırlamalardan kurtarın.

DuPont™ Nomex ® 910, diğer Nomex ® marka kağıtlarla aynı yüksek sıcaklıktaki aramid polimerden yapılan yüksek kaliteli, elektrik sınıfı selüloz hamuru ve ağ benzeri bağlayıcıların bir karışımından oluşturulan, termal olarak tasarlanmış yeni nesil bir elektrik yalıtımıdır . Kraft kağıdı ve TUK (termal olarak yükseltilmiş kraft) ile karşılaştırıldığında Nomex ® 910, sıvıya daldırılmış transformatörlerde geliştirilmiş uzun ömür, güvenilirlik ve termal direnç gösterir. Nomex ® 910 hem selüloz hem de aramid bileşenleri içerdiğinden, geleneksel kağıtlar ve Nomex ® Tip 410’un ortasında özellikler sergiler.

Şimdiye kadar, elektrik dağıtım transformatörleri için malzeme seçimi sınırlıydı. Nomex ® 910, selülozun maliyet uygunluğunu ve Nomex ® marka kağıtların gelişmiş sıcaklık direncini ve uzun ömürlülüğünü birleştirerek hoş bir yeni fiyat ve performans temeli sunar. Şu anda 0.13, 0.18 ve 0.25 mm (5, 7 ve 10 mil) ve çeşitli formlarda (rulo ve tabaka) olmak üzere üç kalınlıkta mevcut olan Nomex ® 910, endüstriye geleneksel kağıtlara çok ihtiyaç duyulan bir alternatif getiriyor. Dağıtım için sıvıya daldırılmış transformatörlerde ara katman yalıtımı olarak geliştirilen Nomex ®910, rüzgar ve güneş gibi zorlu ve yüksek sıcaklıklı uygulamalarda özellikle faydalıdır ve aşırı yükleme, harmonik yük ısıtması ve voltaj değişimi koşullarında ömrü uzatır.

TUK ile karşılaştırıldığında, Nomex ® 910 oksidasyon ve asit hidrolizi gibi uzun vadeli termal bozulmaya karşı daha az hassastır ve TUK’un birçok termal sınırlamasının da üstesinden gelir. Nomex® 910, sıcaklık sınırlarını artırarak, farklı termal yeteneklere sahip birden fazla sistemin tasarımına kapı açar.

Testlerde Nomex ® 910 izolasyonu madeni yağ sistemlerinde TUK’a göre en az 10°C daha iyi olduğunu göstermiştir. Dahası, Nomex ®910, transformatör boyutunu artırmaya gerek kalmadan %10 aşırı yükleme kapasitesi sunar. Acil yükleme durumlarında artan güvenilirlik, kullanım ömrü maliyetinde azalma ve ağda daha uzun ömür imkanı sağlar. En zorlu güç uygulamalarınız için, işi halletmek için Nomex ® 910’a güvenin.

Arabic AR English EN German DE Turkish TR
Whatsapp BAĞLAN
Trans Can Trafo Müşteri Hizmetleri
Trans Can Trafo İzolasyon San. ve Tic.
Trans Can Trafo Müşteri Hizmetlerine Ulaşmak İçin Whatsapp'a Bağlan Butonuna TIKLAYINIZ.